Polityka Świat

Juncker: UE będzie miała więcej niż 30 członków

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w wypowiedzi dla gazety „Bild am Sonntag” wyraził przekonanie, że Unia Europejska przetrwa co najmniej kolejne 60 lat i jeszcze się powiększy. „UE będzie miała więcej niż 30 członków” – powiedział były polityk z Luksemburga.

 

Przewodniczący KE jest pewien, że po Zjednoczonym Królestwie już żaden inny kraj nie będzie chciał opuścić struktur unijnych. „Przeciwnie: pozostałe państwa członkowskie ponownie się w sobie zakochają i odnowią śluby z Unią Europejską” – stwierdził Juncker.

 

Polityk zapewnił również dziennikarzy „Bild am Sonntag”, że Unii nie grożą także inne problemy związane z ewentualnym rozpadem po dojściu do władzy Marine Le Pen we Francji ani z groźbą zerwania umowy dotyczącej uchodźców z Bliskiego Wschodu wyrażonej niedawno przez rząd turecki. „Europa robi wiele rzeczy dobrze, ale niektóre robi źle” – ocenił.

 

Słowa szefa Komisji Europejskiej świadczą o tym, że chyba zbyt oderwał się od rzeczywistości… Trudno bowiem twierdzić, że UE czeka świetlana przyszłość, jeśli wciąż nie zakończył się kryzys gospodarczy związany z ogromnym zadłużeniem państw członkowskich i sektora bankowego, problem z napływem imigrantów nie został rozwiązany, w największych miastach islamscy radykałowie regularnie dokonują zamachów, a poparcie dla polityków eurosceptycznych systematycznie rośnie. Nie zanosi się wcale na odwrócenie tych trendów.

 

Źródło: bild.de

Komentarze

Komentarze