Gospodarka Wiadomości

Polska coraz wyżej w Indeksie niedoli

Według agencji prasowej Bloomberg sytuacja gospodarcza Polski pogarsza się i nie zapowiada się na odwrócenie tego trendu. W prowadzonym przez nią “Indeksie niedoli” nasz kraj wspiął się aż o 17 pozycji w przeciągu zaledwie jednego roku.

 

Choć do liderów gospodarczej niedołężności wciąż trochę nam brakuje, to sytuacja nie wygląda najlepiej. Pierwsze miejsce w “Indeksie niedoli” trzeci rok z rzędu zajęła Wenezuela, która mimo obfitości  ropy naftowej została strącona w gospodarczy niebyt przez politykę swojego socjalistycznego rządu.

 

Drugie miejsce zajęła Republika Południowej Afryki, która zmaga się nie tylko z dziedzictwem niewydolnego apartheidu, ale także falą rosnącego rasizmu względem białych właścicieli (nie tak dawno populistyczny prezydent wezwał do pozbawienia ich ziemi). Trzecie miejsce na niechlubnym podium zajęła w tym roku Argentyna.

 

Na 65 badanych krajów Polska przeskoczyła z 45 miejsca na 28. Główną przyczyną tak dużego skoku jest przede wszystkim przewidywany skok inflacji w 2017 roku. Ranking Bloomberga sporządzany jest na podstawie prognozy inflacyjnej i stopy bezrobocia w danym kraju.

 

Źródła: pb.pl

Zdjęcie: flickr.com

Komentarze

Komentarze

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *