Świat Wiadomości

Wolnorynkowiec naczelnym ekonomistą Trumpa

Mark Calabria, członek Cato Institute i zwolennik wolnego rynku, został zatrudniony przez wiceprezydenta Mike’a Pence’a na stanowisku naczelnego ekonomisty. Calabria ma wysokie kompetencje oraz doświadczenie zawodowe. Zanim dołączył do Cato Institute w 2009 roku przez 6 lat był specjalistą w senackiej komisji do spraw bankowości, mieszkalnictwa oraz spraw miejskich. Na tym stanowisku zajmował się przede wszystkim hipotekami, bankowością i ubezpieczeniami. Wcześniej pracował także w departamencie mieszkalnictwa i rozwoju miejskiego.

 

Po dołączeniu do Cato Institute Calabria objął pozycję dyrektora badań nad regulacjami finansowymi. Na piastowanym stanowisku dał się poznać jako ekspert w kwestiach hipotek oraz reform mieszkalnictwa. Obecnie można się spodziewać, że jako naczelny ekonomista Białego Domu będzie on jedną z ważniejszych osób w rządowej administracji, podobnie jak jego poprzednik za prezydentury Obamy, Jared Bernstein.

 

Wybór Calabrii wskazuje także na chęć reformy prawa dotyczącego hipotek i nieruchomości. Zapowiada się także, że zmieni się stosunek administracji do dwóch gigantów operujących na wtórnym rynku kredytów hipotecznych, Fannie Mae oraz Freddie Mac, które od załamania się rynku w 2008 roku są finansowane z pieniędzy podatników.

 

Źródła: politico.com, cato.org

Zdjęcie: flickr.com

Komentarze

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *